PULP 16

Přinášíme nové číslo magazínu PULP od FEDRIGONI.

Šestnácté vydání magazínu PULP, které pro FEDRIGONI vydává studio Eye, je nově připraveno v německo-anglické verzi. Nové číslo bylo představeno 8. března na slavnostním ceremoniálu Fedrigoni Top Award 2019 v Berlíně.

 

Zajímavá obálka tohoto čísla je vytištěna na Sirio Ultra Black 280gsm s portrétem mnichovského grafického designéra Mirka Borscheho. Stříbrný potisk na černém papíře a logo horkou ražbou. Vydání obsahuje představní barcelonského designového ateliéru Clase BCN; londýnskou agenturu pro design IWANT pro značku matcha Ukiyo; zákulisní pohled na proces hodnocení Fedrigoni Top Award, ilustrace prací minulých i současných vítězů; a sérii kreseb britského ilustrátora Davida Gentlemana, který dokumentuje proces výroby papíru ve FABRIANU.

 

V článku „Form follows strategy“ mluví Sarah Snaith s partnerem a tvůrčím ředitelem Danielem Ayusou z designérského studia Clase BCN v Barceloně, které se více než o následování trendů snaží o citlivost a vizi.

Chiara Medioli z FEDRIGONI píše o slavném britském ilustrátorovi Davidovi Gentlemanovi, který zachytil týmovou práci, dovednosti a stroje zapojené do výroby papíru v našich italských závodech. Gentleman na svých obrázcích zobrazil závod FABRIANO mill, zatímco fachmani vyráběli papíry Artistico, Fabriano 5, Roma, Esportazione a Tiepolo. Kresby jsou doprovázeny podrobnými technickými titulky, které napsal Giuseppe Prezioso z Fabriano.

V článku „The floating world“ hovoří Patrick Baglee s designérskou agenturou IWANT, která se po uvedení krásného obalu pro brand matcha čaje stala jejím vlastním klientem.

PULP se ohlíží na minulé i současné vítěze Fedrigoni Top Award a porota se pokusí položit otázku: „Co je potřeba k vítězství?“

Tématem naší pravidelné rubriky „People and paper“ je Mirko Borsche, jehož návrhy pro bavorskou státní operu jsou stejně odvážné, jako je světovou špičkou sama tato instituce.

 

Magazín PULP je tištěn na různých papírech FEDRIGONI, číslo 16 je konkrétně složeno z těchto papírů: Sirio Ultra Black 280gsm, X-per White 140gsm (nový odstín), Fabriano Rusticus Bianco 140gsm a Splendorgel EW 140gsm. Tisk L.E.G.O. Vicenze, Itálie.

 

Umělci, ilustrátoři a designéři z celého světa se mohou v případě zájmu obrátit na redakci PULP se svými projekty vytvořenými na papírech FEDRIGONI nebo FABRIANO. Kontaktujte redakční tým PULP na adrese: pulp@eyemagazine.com.

Share this article: