Zaměstnanci

Naším nejcennějším aktivem jsou naši zaměstnanci. Je to jejich odhodlání a vášeň, která dělá naši společnost tím, čím je. Na oplátku povzbuzujeme naše zaměstnance a poskytujeme jim podporu, kterou potřebují k naplnění svého potenciálu. Skupina FEDRIGONI zaměstnává přes 2000 lidí v sedmi zemích. Apelujeme na všechny naše zaměstnance, aby dodržovali etické principy FEDRIGONI Group. Ty jsou založeny na zásadách, jako je transparentnost, spravedlnost a důvěra, aby se vytvořily dobré pracovní podmínky. Velký význam přikládáme jasnému a důslednému uplatňování norem s ohledem na bezpečnost a ochranu zdraví při práci i ekologický management.

Mitarbeiter

Historie

V roce 1888 založil Giuseppe Antonio Fedrigoni ve Veroně papírnu FEDRIGONI, kde se od té doby nachází sídlo společnosti. Původní tradice výroby papíru z rodiny Fedrigoni se však datuje do roku 1717, kdy Giuseppe Fedrigoni postavil v Trambillenu v Roveretu papírnu San Colombano. V roce 1938 byla papírna převzata ve Varone. V roce 1963 byla v Arco založena další papírna. Tři výrobní závody Verona, Varone a Arco se v roce 1979 spojily s Cartiere Fedrigoni & C. SpA. Společnost FEDRIGONI založila v roce 1989 společnost Arconvert a v roce 1993 převzala společnost Manter SA. V roce 2002 byla získána historická papírna Cartiere Miliani Fabriano. V roce 2004 byla založena společnost "Fabriano Securities". O dva roky později byla otevřena první pobočka FEDRIGONI v Asii (Hong Kong). Od roku 2009 je výrobní závod Arconvert v Brazílii v Sao Paulu. V roce 2011 se původní Fedrigoni Holding, Cartiere Fedrigoni & C. SpA spojily s Fedrigoni Cartiere, Fabriano a Fabriano Securities, aby vytvořily FEDRIGONI SpA.

Geschichte

Výroba

Od svého založení v roce 1888 se FEDRIGONI specializuje na kreativní papíry pro tiskárny, vydavatele, výrobce knih a obalů, jakož i samolepicí papíry a obálky. Společnost FEDRIGONI se svými odbornými znalostmi v oblasti výroby papíru neustále vyvíjí nové výrobní postupy a technologii, které splňují rostoucí estetické a technické požadavky trhu. Díky pokročilému logistickému systému, který využívá jedenáct italských a sedm evropských skladů, může FEDRIGONI splnit specifické požadavky zákazníků v nejkratším možném čase. Vedle standardního sortimentu, je společnost FEDRIGONI schopna nabízet i zakázkovou výrobu s ohledem na požadavky svých zákazníků.

Produktion

Společnost FEDRIGONI

FEDRIGONI je největším výrobcem kreativních papírů v Itálii a má své vlastní dceřiné společnosti v Německu, Rakousku, Velké Británii, Francii, Španělsku, Beneluxu a Asii, jakož i obchodní partnery ve více než 80 zemích světa. Tradice rodiny Fedrigoni jako výrobců papíru sahá až do roku 1717. V roce 1888 byla postavena první papírna ve Veroně, kde má FEDRIGONI dodnes své sídlo. FEDRIGONI zaměstnává po celém světě přes 2.000 lidí, z toho cca 50 v regionu centrální Evropy (DE / AT / CZ / SK / HU).

 

Sortiment FEDRIGONI zahrnuje více než 3.000 různých papírů certifikovaných FSC®, zahrnující přírodní a jemné papíry, designové papíry, papíry pro digitální tisk (xero i HP indigo), širokou škálu voluminézních papírů pro knižní produkci, křídové natírané papíry, barevné papíry probarvené ve hmotě, papíry s filcovaným a raženým povrchem, samolepící papíry, obálky, ceninové papíry a kartonové materiály pro obalářské použití.

Unternehmen

FEDRIGONI Deutschland

V roce 1987 bylo v Mnichově založeno obchodní zastoupení s vlastním skladem. Bývalý název německého zastoupení byl "Zenith Finepapier Handelsgesellschaft mbH". V roce 1999 mateřská italská společnost přejmenovala své zastoupení na "FEDRIGONI Deutschland GmbH". Německé sídlo se od roku 2011 nachází v Oberhachingu nedaleko Mnichova. Kromě toho společnost FEDRIGONI Deutschland postupně otevřela své showroomy v Düsseldorfu, Hamburku, Berlíně, Praze a od roku 2017 ve Stuttgartu. Svá zastoupení má v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

 

Do společného regionu je začleněna i společnost FEDRIGONI Austria GmbH, která byla založena v roce 2010 s kanceláří a showroomem ve Vídni.

Fedrigoni Deutschland

Environment

FEDRIGONI je jedním z prvních výrobců papíru v Evropě, pro kterého je ochrana životního prostředí nástrojem strategického řízení podniku. Investice do této oblasti jsou pro management FEDRIGONI stejně důležité jako investice do inovace produktů a racionalizace. Mnohé nové trendy jsou navíc výsledkem ekologického úsilí. Všechny suroviny a výrobní procesy jsou měřeny jejich environmentální kompatibilitou. FEDRIGONI používá hlavně čistou buničinu ECF s certifikací FSC. Fedrigoni SpA je od roku 2006 certifikována FSC®, FEDRIGONI Deutschland GmbH (včetně FEDRIGONI Austria GmbH) od června 2007.

Umwelt

FSC®-certifikace

Od června 2007 je společnost FEDRIGONI Deutschland GmbH certifikována podle pravidel Forest Stewardship Council® (FSC®-C010475); od roku 2006 italská mateřská společnost. Společnost FEDRIGONI Austria GmbH je zařazena do působnosti certifikace společnosti FEDRIGONI Deutschland GmbH pro více pracovišť. Certifikace FSC zaručuje, že koncový zákazník obdrží výrobky ze dřeva z udržitelných a odpovědně řízených lesnických operací. FEDRIGONI tak aktivně přispívá k ochraně životního prostředí a zaručuje řízenou manipulaci s dřevem jako surovinou.

FSC®-Zertifizierung